1 Day Bike Odyssey

MTB Γέρακας Vol.1

Bike Odyssey

Κάτω Τιθορέα Mtb Race

MTB Γέρακας Vol.2

ΑΝΑΔΕΙΞΗ

Μπορεί να αργήσαμε λίγο ωστόσο, όπως σας είχαμε υποσχεθεί, θα θέλαμε να κάνουμε ξεχωριστή βράβευση, έστω και ψηφιακή,  στους αθλητές που συμμετείχαν σε όλο το Bike Festival στην Κάτω Τιθορέα.

Θέλουμε να αναφερθούμε στους αθλητές που συμμετείχαν και στους τρεις αγώνες που διοργανώθηκαν στην Κάτω Τιθορέα με την επωνυμία “Κάτω Τιθορέα ΜΤΒ & Road Race 2020”, που διεξήχθη 26 – 27 Σεπτεμβρίου 2020.

Οι παρακάτω αθλητές συμμετείχαν στο ΜΤΒ Circuit του Σαββάτου, στην Road (Ανάβαση) του Σαββάτου το απόγευμα και στο MTB Point to Point της Κυριακής.

Η κατάταξη των αθλητών διαμορφώθηκε με βάση τους χρόνους που συγκέντρωσαν στον αγώνα της Ανάβασης και του MTB Point to Point, καθώς από το MTB Circuit ήταν πολύ διαφορετικές οι κατηγορίες και δεν μπορούσε να γίνει σωστή ταξινόμηση.  Οι αθλητές επίσης διακρίθηκαν με βάση την μεγάλη και την μικρή του MTB Point to Point και της Ανάβασης.

Έτσι, στην μικρή διαδρομή του Point to Point των 20χλμ και στην Ανάβαση των 12χλμ, την 1η θέση κατέκτησε ο Ιάσονας Μαντάς από την Α.Ε.Κ., την 2η  θέση ο Εγγλέζος Σταμάτης από το ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. και ο Σταματόπουλος Ανδρέας, επίσης, από το ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ.

Mantas road

Egglezos road

Andreas road

 

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΑΓΩΝΕΣ

  ROAD+XCP

 ΣΩΜΑΤΕΙΟ

 

 ROAD

 XCP

 

ΘΕΣΗ

ΧΡΟΝΟΣ

ΚΜ

ΘΕΣΗ

ΧΡΟΝΟΣ

ΚΜ

1

ΙΑΣΟΝΑΣ ΜΑΝΤΑΣ

ΠΑΙΔΕΣ

0:34:47.756

12km

1:09:47.477

20km

 01:44:35

 ΑΕΚ

2

ΕΓΓΛΕΖΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

0:38:18.300

12km

1:09:11.710

20km

 01:47:30

 ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ.

3

ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

12η

0:46:22.880

12km

1:16:28.000

20km

 02:02:51

 ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ.

Στην μεγάλη διαδρομή του Point to Point των 40χλμ και στην Ανάβαση των 21χλμ, την 1η θέση κατέκτησε ο Γιουργούλης Εμμανουήλ από το ΠΣ Κρόνος Νίκαιας, τη 2η θέση ο Παπαποστόλου Αναστάσιος από την Α.Ε.Κ., την 3η θέση ο Ταμπαρόπουλος Αριστοτέλης από το ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. και ο Λύτρας Ευστάθιος την 4η θέση επίσης από το ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ..

Giourgoulis xcp

Papapostolou Anastasios xcp

Tamparopoulos xcp

Lytras xcp

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΑΓΩΝΕΣ

  ROAD+XCP

 ΣΩΜΑΤΕΙΟ

 

 ROAD

 XCP

 

ΘΕΣΗ

ΧΡΟΝΟΣ

ΚΜ

ΘΕΣΗ

ΧΡΟΝΟΣ

ΚΜ

1

ΓΙΟΥΡΓΟΥΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΑΝΔΡΕΣ-ΕΦΗΒΟΙ

0:51:35.913

21km

2:04:33.620

40km

 02:56:10

 ΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

2

ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΜΑΣΤΕΡ Α

0:54:09.170

21km

2:10:04.743

40km

 03:04:14

 ΑΕΚ

3

ΤΑΜΠΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

ΜΑΣΤΕΡ Β

12η

0:57:09.343

21km

2:21:36.843

40km

 03:18:46

 ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ.

4

ΛΥΤΡΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

ΜΑΣΤΕΡ Δ

1:06:50.233

21km

2:45:51.477

40km

 03:52:42

 ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ.

Πολλά συγχαρητήρια και στους εφτά (7) που συμμετείχαν και στους τρείς αγώνες και διακρίθηκαν και τους ευχόμαστε ακόμα μεγαλύτερες επιτυχίες και διακρίσεις.

 

 

 

 

 

 

Scroll to top