Για μια ακόμη χρονιά, ο Σύλλογος Φίλων Αθλητισμού Γέρακα (ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ.) έδειξε την υπεροχή του στο Τοπικό Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας στο Cross Country 2022.

Με πρωταθλητές έφυγε ο ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. από το Τοπικό Πρωτάθλημα, αφού 1η θέση κατέκτησε ο  Σταματόπουλος Ευάγγελος στην κατηγορία Εφήβων, ο Μακρυγιάννης Κωνσταντίνος στην Κατηγορία Μίνι Μικρά και η Παπαδήμα Μαρίνα στα Μίνι Μεγάλα Κορίτσια.

ΕΦΗΒΟΙ

ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ

ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡ

Εκτός των ανωτέρω, πολλές ακόμα διακρίσεις και από τους υπόλοιπους αθλητές του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. που συμμετείχαν και έδωσαν τον καλύτερο αυτό τους, με 13 μετάλλια και 57 συμμετοχές συνολικά.

Ειδικότερα, στους Εφήβους την 3η θέση κατέκτησε ο Ιριμία Νικόλας – Πάρης.

 ΕΦΗΒΟΙ

Στους Παίδες, διακρίθηκε ο Εγγλέζος Σταμάτης στη 2η θέση και ο Σταματόπουλος Ανδρέας στην 5η θέση.

 ΠΑΙΔΕΣ

Στις Παγκορασίδες διακρίθηκε η Ταλαδιανού Άννα η οποία κατέκτησε τη 2η θέση.

 ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Στους Παμπαίδες ο Παπαγεωργίου Μαρίνος κατέκτησε την 3η θέση και ο Κωνσταντάκης Ιάσονας την 6η θέση.

 ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

Στα Μίνι Μεγάλα διακρίθηκε ο Αργυριάδης Παναγιώτης στη 2η θέση και ο Τσίβος Αλέξιος στην 6η θέση.

 ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ

Στα Μίνι Μεγάλα Κορίτσια διακρίθηκε  η Παπαγεωργίου Δήμητρα στην 3η θέση.

 ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡ

Στα Μίνι Μικρά διακρίθηκε ο Μακρυγιάννης Φίλιππος στη 2η θέση και ο Σφριντζέρης Δημήτριος στην 5η θέση.

 ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ

Στα Μίνι Μικρά Κορίτσια ξεχώρισε η Παπαδήμα Ελένη στη 2η θέση και η Παπαγεωργίου Διονυσία στην 6η θέση.

 ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΚΟΡ

Τέλος, και στους Μάστερς ξεχώρισαν οι αθλητές του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ., με τον Ταμπαρόπουλο Αριστοτέλη να έχει την καλύτερη επίδοση, κατακτώντας την 3η θέση και το Δάβαρη Κωνσταντίνο την 6η θέση στην κοινή κατάταξη των Μάστερς Γ-Δ.

ΜΑΣΤΕΡΣ Γ Δ

Τέλος, ακολουθεί αναλυτική λίστα με όλους τους αθλητές του ΣΥ.Φ.Α.ΓΕ. που συμμετείχαν και η αντίστοιχη θέση κατάταξη τους.

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1 ΣΑΡΡΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΑΝΤΡΕΣ 10
2 ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΕΦΗΒΟΙ 1
3 ΙΡΙΜΙΑ ΝΙΚΟΛΑΣ-ΠΑΡΗΣ ΕΦΗΒΟΙ 3
4 ΖΗΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΦΗΒΟΙ 7
5 ΕΓΓΛΕΖΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΠΑΙΔΕΣ 2
6 ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΙΔΕΣ 5
7 ΡΟΥΠΤΣΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΙΔΕΣ 15
8 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΙΔΕΣ 20
9 ΠΑΝΤΕΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΙΔΕΣ 22
10 ΤΑΛΑΔΙΑΝΟΥ ΑΝΝΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2
11 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΝΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 3
12 ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ ΙΑΣΟΝΑΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 6
13 ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 17
14 ΜΠΡΑΝΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 19
15 ΣΤΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 22
16 ΤΖΙΡΑΧΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 24
17 ΜΠΙΛΗΣ ΦΟΙΒΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ DNF
18 ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ 2
19 ΤΣΙΒΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ-ΜΑΡΙΟΣ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ 6
20 ΜΑΛΑΧΙΑΣ ΠΕΤΡΟΣ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ 16
21 ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΡΩΜΑΝΟΣ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ 19
22 ΠΟΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ 21
23 ΠΡΑΣΙΝΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ 29
24 ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ  
25 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΚΕΙΜ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ  
26 ΚΑΠΕΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ  
27 ΤΡΑΚΑΔΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ  
28 ΜΠΑΛΑΜΠΑΚΗΣ ΟΡΦΕΑΣ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ  
29 ΠΑΠΑΔΗΜΑ ΜΑΡΙΝΑ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡ 1
30 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡ 3
31 ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ 1
32 ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ 2
33 ΣΦΡΙΝΤΖΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ 5
34 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ 8
35 ΤΑΚΟΥΛΑΣ ΘΩΜΑΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ 11
36 ΠΟΥΛΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ 14
37 ΠΕΡΤΕΣΗΣ-ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ 18
38 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ 20
39 ΜΟΣΧΟΣ ΙΑΣΟΝΑΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ 22
40 ΚΑΤΣΙΝΕΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ 23
41 ΚΕΒΟΡΚΙΑΝ ΤΖΩΡΤΖΗΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ 24
42 ΜΠΑΛΑΜΠΑΚΗΣ ΡΩΜΑΝΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ 31
43 ΧΑΛΧΑΡΑΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ 30
44 ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ 35
45 ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ  
46 ΚΟΝΤΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ  
47 ΠΑΠΑΔΗΜΑ ΕΛΕΝΗ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΚΟΡ 2
48 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΚΟΡ 6
49 ΤΑΜΠΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΛΙΝΑ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΚΟΡ 10
50 ΑΛΕΤΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΣΤΕΡΣ Β 13
51 ΒΟΥΤΥΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΜΑΣΤΕΡΣ Β ΓΥΝ 28
52 ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΣΤΕΡΣ Β 29
53 ΤΑΜΠΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΜΑΣΤΕΡΣ Γ 3
54 ΔΑΒΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΑΣΤΕΡΣ Γ 6
55 ΛΥΤΡΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΜΑΣΤΕΡΣ Δ 8
56 ΚΟΛΟΒΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΜΑΣΤΕΡΣ Γ 9
57 ΤΣΟΜΠΑΝΟΓΛΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΜΑΣΤΕΡΣ Γ ΓΥΝ 10

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους και εις ανώτερα!

 

 

 

 

 

 

Scroll to top